Człowiek i styl

Wizerunek a typ osobowości

Wizerunek a typ osobowości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wizerunek i pierwsze wrażenie, jakie ktoś robi na drugiej osobie jest bardzo ważne. Wiele badań dodatkowo potwierdza, że wizerunek silnie łączy się z osobowością. Charakter bardzo widocznie zaznacza się nie tylko w sposobie zachowania oraz w przejawianych reakcjach, ale także w ubraniach oraz dodatkach.

Osoby o silnym charakterze bardzo często lubią zwracać uwagę swoim wizerunkiem. Często bywają także dość kontrowersyjne oraz rzucające się w oczy – ich wizerunek przyciąga wzrok, a ubrania odróżniają się od szarych ciuchów, które nosi spora część społeczeństwa. Dla takich osób doskonale sprawdzą się ubrania stworzone specjalnie dla kobiet i mężczyzn, które lubią innowacyjność oraz oryginalność. Mowa tutaj na przykład o koszulkach z napisami – w wielu firmach można nie tylko znaleźć gotowe koszulki tego rodzaju, ale również zaprojektować własne nadruki, które firmy następnie naniesie na koszulki. Oprócz koszulek w ofercie takich firm można znaleźć bluzę z nadrukiem, bawełniane torby, śmieszne skarpetki w różne wzory czy męskie koszule z kołnierzykiem.

Osoby o mniej zarysowanej osobowości, które są zazwyczaj osobami cichymi oraz spokojnymi zazwyczaj starają się utrzymać swój wizerunek na przeciętnym poziomie. Nie gustują w ostrym makijażu, kontrowersyjnym kolorze włosów czy ekstrawaganckich dodatkach. Wybierają raczej ubrania w stonowanych barwach i o małych nadrukach, które mają bezpośredni związek z czymś co lubi dana osoba (na przykład postać z filmu czy krótki cytat).

Koszulki z napisami możesz zaprojektować sam, sprawdź ofertę np. Koszulkomatu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*