Zdrowie

Wózek inwalidzki – jakie ma plusy?

Wózek inwalidzki – jakie ma plusy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki inwalidzkie to świetny sposób na poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności, ale być może zastanawiałeś się, jakie są zalety korzystania z wózka inwalidzkiego w porównaniu z innymi formami mobilności. Oto kilka sposobów na to, jak możesz skorzystać z wózka inwalidzkiego:

Koszt 

Wózki inwalidzkie są bardzo niedrogie. Jeśli masz ograniczone dochody lub jesteś niepełnosprawny i nie możesz pracować, możesz kwalifikować się do pomocy finansowej, aby pomóc w opłaceniu wózka.

Wygoda 

Wózki inwalidzkie są niezwykle wygodne; pozwalają Ci iść wszędzie bez konieczności martwienia się o schody lub stopnie. Nie musisz się martwić, że utkniesz w windzie lub autobusie, ponieważ w większości miejsc nie ma już potrzeby stosowania ramp lub wind.

Bezpieczeństwo 

W przeciwieństwie do chodzenia o kulach lub w ortezie, wózki inwalidzkie nie obciążają kolan i kostek, co czyni je znacznie bezpieczniejszymi przy długotrwałym użytkowaniu. Eliminują również ryzyko potknięcia się na nierównym podłożu lub poślizgnięcia na lodzie w miesiącach zimowych, co może spowodować poważne obrażenia, a nawet śmierć, jeśli nie zostanie podjęta natychmiastowa interwencja.

Mobilność 

Wózki inwalidzkie zapewniają użytkownikom większą mobilność niż kule i aparaty ortopedyczne, ponieważ pozwalają na łatwiejsze dotarcie w różne miejsca.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet tego sprzętu, to koniecznie sprawdź witrynę: http://www.wsrmila.pl/sprzet/wozek-inwalidzki/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*