Czas wolny

Zajęcia teatralne – co dadzą dziecku?

Zajęcia teatralne – co dadzą dziecku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie zróżnicowanej oferty zajęć dla najmłodszych trudno jest znaleźć taką aktywność, która w równej mierze będzie dla malucha interesująca, co rozwijająca. Jedną z możliwości spędzania czasu poza szkołą są zajęcia teatralne dla dzieci. Należą one do aktywności wszechstronnie rozwijających, o czym szybko przekonają się rodzice. Co tego typu zajęcia dadzą maluchowi?

Czego maluch nauczy się w szkole aktorskiej?

Zapisując dziecko na zajęcia teatralne, warto zauważyć więcej, niż ich podstawową rolę. Poza doskonaleniem umiejętności aktorskich maluch ma bowiem okazję uczestniczyć w ćwiczeniach dykcji, czy zajęciach uczących krótkich choreografii scenicznych. Pierwsze z nich są szczególnie ważne w fazie rozwoju dziecka, które już na początku swojej przygody z mówieniem doskonali poprawne i wyraźne wypowiadanie sylab. Zajęcia z choreografii scenicznych mogą z kolei przyczynić się do poprawy koordynacji ruchowej malucha. Nie można również zapomnieć, że samo uczenie się tekstu do przedstawienia ćwiczy pamięć dziecka i pozytywnie wpływa na jego koncentrację. 

Umiejętności interpersonalne są równie ważne

Wszechstronny rozwój oferowany przez zajęcia aktorskie dla dzieci nie omija również ich zdolności interpersonalnych. Niemal każda szkoła aktorska w Warszawie, Krakowie, czy mniejszym mieście organizuje zajęcia grupowe, a to z kolei pomaga w nawiązaniu nowych znajomości między pociechami oraz uczy ich pracy zespołowej. Maluchy mają możliwość nauczenia się współpracy z rówieśnikami, wspólnego rozwiązywania problemów i cieszenia się z sukcesów. Grupy teatralne pomagają dzieciom także łatwiej wyrażać swoje emocje, pobudzają ich wyobraźnie i napędzają kreatywność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*