Czas wolny

Akcesoria nawigacyjne, które można używać nawet będąc pieszo

Akcesoria nawigacyjne, które można używać nawet będąc pieszo
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Turystyka piesza, survival, trekking, biegi na orientację – te formy spędzania wolnego czasu stają się coraz to bardziej popularne. Trudno jednak cały czas polegać na klasycznych (i rzadko uaktualnianych) mapach. Nic więc dziwnego, że technika wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnych turystów.

Zegarek, z którym się nie zgubisz 

Jeśli wydaje się nam, że nawigacja turystyczna to duży i nieporęczny sprzęt, to możemy być w dużym błędzie! W dzisiejszych czasach wystarczy nieraz stylowy zegarek, aby nigdy już nie zgubić drogi. Takową ofertę produktów można znaleźć m.in. na stronie https://gps.lodz.pl/ gdzie zawarty jest sprzęt z nawigacją i to wysokiej jakości.. Można wybierać pomiędzy gadżetami wstrząsoodpornymi, mrozoodpornymi czy zasilanymi energią słoneczną. Taki zegarek może łączyć się z GPSem, wskazywać odpowiednią trasę, a nawet monitorować tętno właściciela!

Mapa nowej generacji

Czasem jednak będziemy potrzebować mapy. W takich sytuacjach z pewnością przyda się nawigacja piesza. Istnieje cały szereg tego rodzaju produktów różniących się wielkością, pojemnością baterii czy dodatkowymi funkcjami. A trzeba przyznać – jest w czym wybierać. Nowoczesne nawigacje pomogą wyznaczyć trasę, zlokalizują najbliższe skrzynki geocachingu, zrobią zdjęcie, a nawet będą się unosić na powierzchni wody. Wszystko, rzecz jasna, zależy od tego ile będziemy chcieli za taki sprzęt zapłacić.

Jak widać, rozwój elektroniki i nowe rozwiązania sprzętowe idą w sukurs współczesnym turystom. Czas zapomnieć o nieporęcznych, podatnych na zniszczenia mapach i… ruszyć w drogę z nawigacją w dłoni!  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*