Biznes i usługi

Czym jest prowizja bankowa i jak ją można odzyskać?

Czym jest prowizja bankowa i jak ją można odzyskać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klienci banków, którzy decydują się na zaciągnięcie kredytu, często nie zdają sobie sprawy, że w obecnych realiach wysokość oprocentowania przestała być wyznacznikiem warunkującym koszt całego zobowiązania. Najistotniejszym elementem jest mianowicie wysokość prowizji. Niewielu interesantów ma świadomość, że istnieje możliwość odzyskania kosztów kredytu.

Dodatkowa opłata

Na samym początku warto uświadomić sobie, czym tak naprawdę jest prowizja bankowa. W ogólnym uproszczeniu to wartość w formie jednorazowej opłaty, która przedstawiona jest za pomocą procentów. Bank dolicza daną sumę i na jej podstawie ocenia łączne zobowiązanie. W ten sposób zostaje sprecyzowany ostateczny koszt pożyczki.

Prowizja bankowa była kosztem wliczonym w wartość pożyczki, lecz sytuacja uległa zmianie poprzez nowelizację ustawy dotyczącej kredytu konsumenckiego. W ten oto sposób pożyczkobiorca, który spłacił należność przed danym terminem, ma możliwość na odzyskanie kosztów prowizji. Zwrot prowizji bankowej Pekao czy innego banku to sposób na szybki i sprawny odbiór swojej należności.

W jaki sposób odzyskać prowizję bankową?

Aby uzyskać możliwość odzyskanie kosztów zaciągniętej pożyczki, w pierwszej kolejności należy upewnić się, czy umowa zawarta z bankiem spełnia wszystkie niezbędne kryteria. Co najważniejsze, kredyt musiał zostać zawarty przez osobę fizyczną, spłata nastąpiła szybciej niż umówiony termin, a umowa kredytowa została zawarta nie wcześniej niż 18 grudnia 2011 r. Zwrot prowizji bankowej Santander czy każda inna placówka ma to w swojej ofercie i jest to gwarancja na odzyskanie pieniędzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*