Czas wolny

Jakie atrakcje można znaleźć w Łodzi?

Jakie atrakcje można znaleźć w Łodzi?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łódź jest jednym z najbardziej niezwykłych miast w Polsce, które każdego roku odwiedza dziesiątki, a nawet setki tysięcy turystów z całego świata. Polski Manchester ma do zaoferowania wiele atrakcji. Oto najciekawsze z nich! 

Dawny tor wyścigów konnych

Tor wyścigów konnych z początku dwudziestego wieku jest gratką dla wielbicieli obiektów historycznych oraz urbexu. Uroczyste otwarcie toru odbyło się w czerwcu w 1910 roku. Dzięki temu torowi jeździectwo w Łodzi zyskało na popularności. Toru nie otwarto ponownie po drugiej wojnie światowej. Hipodrom znajduje się na Rudzie Pabianickiej przy ulicy Konnej. Odwiedzając dawny tor wyścigów konnych, można na własne oczy zobaczyć ważny kawałek historii. 

Niedaleko hipodromu znajduje się Port Łódź. Po wycieczce na hipodrom można udać na smaczny obiad do jednej z wielu restauracji w centrum handlowym. 

Palmiarnia 

W Łodzi prócz pięknego ogrodu botanicznego jest również palmiarnia. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. W ogrodzie znajduje się aż ponad cztery tysiące okazów palm należących do sześćdziesięciu pięciu rodzin. Palmiarnia jest podzielona na trzy części: pawilon śródziemnomorski, tropikalny oraz pomieszczenie z kaktusami. Każdy pawilon charakteryzują inne warunki klimatyczne. Najstarsze rośliny mają ponad sto trzydzieści lat. Ogród ten mieści się przy ulicy Piłsudskiego. Ponadto palmiarnię otacza najstarszy park miejskie w Łodzi – Park Źródliska. Z większą ilością łódzkich atrakcji można zapoznać się m.in. na stronie https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*