Kilka przyjaznych maluchom akcesoriów

Niemowlęta szybko rosną, a rodzice starają się dostarczać im bodźców do prawidłowego rozwoju. W sklepach nie brak akcesoriów, które stymulują pamięć, naukę i poznawanie otaczającego je świata. Podstawowe zabawki edukacyjne, klasyczne klocki i maskotki pojawiają się na początku długiej listy dziecięcych gadżetów. Terapeuci i pedagodzy zalecają rodzicom, by kupowali maluchom mądre i praktyczne produkty. Jednym z takich wartościowych akcesoriów jest basen z kulkami dla dzieci.

Akcesoria dziecięce, które uczą, bawią i stymulują rozwój

W suchym baseniku z kolorowymi kulkami mogą bawić się raczkujące niemowlęta. Właściwie nie ma ściśle wyznaczonego wieku, w jakim można zacząć korzystanie z basenu. Terapeuci i pedagodzy podkreślają, że zabawa w kulkach dostarcza dziecku niezbędnych bodźców. Maluch uczy się samodzielnego spędzania czasu, rozpoznaje kolory kulek i ma sporą dawkę ruchu. To także ulga dla rodziców, którzy mogą spokojnie odetchnąć, patrząc na dziecko pływające pośród kulek. Dobrym sposobem na zabawę i stymulację zmysłów dziecka jest kupno maskotek sensorycznych i kocyka typu Minky. Większość akcesoriów wykonanych z tej wyjątkowo miękkiej tkaniny to produkty szyte ręcznie, w małych, domowych manufakturach.

Kocyki Minky, jakie znajdziesz na stronie sklepu: https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-NIEMOWLAT_KOCYKI-MINKY-1418.html, mogą być dwustronne, jak też połączone z wielobarwną, drukowaną, wzorzystą bawełną. To praktyczny dodatek, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Bawełniane kocyki służą do okrycia malucha podczas popołudniowej drzemki i w czasie spaceru po parku. Dzięki temu, że są wyjątkowo ciepłe, mogą zastępować matę podłogową do zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + dziewięć =