Biznes i usługi

W jakich sytuacjach może być konieczne skorzystanie z transportu ponadgabarytowego?

W jakich sytuacjach może być konieczne skorzystanie z transportu ponadgabarytowego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Potrzebujesz transportu dużych ładunków? To codzienność wielu firm. Ten rodzaj przewozu określany jest jako transport ponadgabarytowy. Co dokładnie oznacza? Jaki zakres usług obejmuje? 

Przyjmuje się, że standardowy przewóz ładunków w transporcie drogowym spełnia określone normy. Dotyczą one długości, szerokości, wysokości oraz wagi ładunków. Dopuszczalna całkowita wysokość zespołu pojazdów nie może być większa niż 18,75 m, poza samochodem z naczepą, którego długość nie może przekraczać 16,5 m. Natomiast szerokość nie powinna być większa niż 2,55 m, a wysokość (wraz z ładunkiem) niż 4 m. Z kolei masa całkowita pojazdu nie powinna przekraczać 42 ton. Jakie to ma znaczenie w przypadku transportu ponadgabarytowego? Można przyjąć, że wszystkie rodzaje ładunków przekraczające wskazane normy, zaliczają się do tej grupy. Aby przewoźnik mógł je transportować, musi uzyskać specjalne zezwolenia. W szczególnych przypadkach konieczny jest transport w asyście pilota.

Organizacja przewozu ładunku o specjalnych parametrach

Zastanawiając się nad przewozem ładunków ponadgabarytowych, warto korzystać z usług zaufanych i sprawdzonych przewoźników, którzy dysponują nie tylko wiedzą w tym zakresie, ale również odpowiednią flotą. Przy wyborze optymalnego rozwiązania, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników. Przede wszystkim rodzaj i typ załadunku, wymiary, ciężar, a także trasę przejazdu. Nie bez znaczenia są również dopuszczalne wymiary i masa całkowita pojazdów na terenie krajów, przez które przejeżdża ciężarówka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*