Technologie & IT

Wszystko, co musisz wiedzieć o hostingu domeny

Wszystko, co musisz wiedzieć o hostingu domeny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcąc założyć stronę internetową w sieci, potrzebujemy domeny oraz hostingu dla niej. W ten sposób możemy otworzyć na przykład sklep internetowy, albo uruchomić bloga. Dzięki temu możliwe jest zarabianie, nic więc dziwnego że wielu ludzi, zwłaszcza młodych, decyduje się na taki krok. W jaki sposób można uruchomić hosting, wykupić i podpiąć do niego domenę, oraz jak wygląda założenie na danym adresie strony?

Szukamy hostingu

Pierwszą rzeczą którą trzeba zrobić, to znaleźć hosting dla strony internetowej. Często od razu możemy wykupić także domenę, która będzie przez ten hosting obsługiwana. Jest to jedna z opcji, którą udostępnia całe mnóstwo usługodawców. Jako przykład możemy tutaj podać hosting magento. Otrzymamy miejsce na stronę w postaci kilku GB przestrzeni dyskowej, dostęp do języka skryptowego PHP oraz bazy danych typu MySQL. Tam możemy już bez problemu uruchomić skrypt sklepu internetowego i rozpocząć sprzedaż towarów online.

Uruchamiamy witrynę

Jeśli kupiliśmy domenę u niezależnego rejestratora, z hosting mamy gdzie indziej, konieczne będzie wykonanie tak zwanego podpięcia. Musimy więc przekierować nasz adres na konkretny adres IP, który zostanie nam podany przez hosting. W tym momencie nasza strona zacznie być widoczna w sieci i będziemy mogli uruchomić np. sklep bądź blog internetowy i zacząć zarabiać. Na początku należy na serwer wgrać oprogramowanie skryptowe i utworzyć bazę danych. Następnie przeprowadzić instalację, zabezpieczyć odpowiednie pliki i już możemy zacząć pracować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*