Biznes i usługi

Jakie taśmy zwiększają bezpieczeństwo w budynkach?

Jakie taśmy zwiększają bezpieczeństwo w budynkach?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dbałość o bezpieczeństwo to najważniejszy obowiązek osób zarządzających budynkami, pojazdami oraz organizatorów wydarzeń publicznych. Do środków chroniących przed zagrożeniami należą regularne przeglądy i konserwacje, odpowiednie wyposażenie np. w gaśnice pożarowe oraz właściwe oznakowanie samochodów i miejsc, które wymagają szczególnej uwagi. Służą do tego znaki ostrzegawcze, a także szeroki wybór taśm zabezpieczających.

Oznaczenie samochodów ciężarowych

W przypadku samochodów ciężarowych bezpieczeństwo jest sprawą kluczową. Z powodu rozmiarów i wagi tego typu pojazdów, kolizje z ich udziałem należą do najniebezpieczniejszych wypadków drogowych. Najnowsze regulacje prawne nakładają na właścicieli ciężarówek obowiązek umieszczenia na nich znaków informujących o niebezpiecznej zawartości.

Od niedawna muszą oni także oznaczyć pojazdy o masie całkowitej powyżej 7,5 tony dzięki konturowej taśmie odblaskowej. Zwiększa ona bezpieczeństwo zapewniając widoczność pojazdu z odległości 1 km. Wiąże się to z szybszą reakcją kierowców, zmniejszając ryzyko wystąpienia kolizji drogowych, co korzystnie wpływa na poziom bezpieczeństwa transportu.

Taśmy ostrzegawcze w budynkach i plenerze

Właściwe zabezpieczenie punktów potencjalnie niebezpiecznych w lokalizacjach takich jak hale produkcyjne, place budowy czy miejsca organizowania koncertów, wydarzeń sportowych i innych imprez plenerowych sprawia, że ryzyko wypadków znacznie maleje. Służą do tego znaki ostrzegawcze oraz różnokolorowe taśmy zabezpieczające. Wyznaczają one ciągi komunikacyjne, zwracają uwagę na krawędzie i rampy, a także wskazują miejsca umieszczenia gaśnic.

Wielobarwna taśma odblaskowa, dwukolorowa i fotoluminescencyjna to tylko niektóre z obecnie stosowanych środków zabezpieczających. Bardzo przydatna jest też taśma antypoślizgowa, która zmniejsza ryzyko poślizgu. Jest ona powszechnie stosowana m.in. na pływalniach, w miejscach użyteczności publicznej czy w magazynach i halach przemysłowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*